צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

בטי להט, לשעבר קצינת מודיעין ראשית בשב״ס, לשרון גל: "תקשיב, אחמד טיבי הוא האיש שהתנהג בצורה הכי בוטה ומשפילה לסוהרים ואף אחד לא עשה לו כלום..."

שרון גל

בטי להט, לשעבר קצינת מודיעין ראשית בשב״ס, לשרון גל: "תקשיב, אחמד טיבי הוא האיש שהתנהג בצורה הכי בוטה ומשפילה לסוהרים ואף אחד לא עשה לו כלום. הוא היה מגיע לכלא וכשמישהו היה אומר לו למשל שצריך לעבור בדיקה וכו - הוא היה הופך את זה לפרובוקציה עד לדרגות הכי גבוהות ובסוף היו מוותרים לו. הוא היה נכנס נפגש עם אסירים וכשסוהר היה נוכח בפגישה כמו שמתחייב - הוא היה עושה לו עם היד ׳לך לך מפה אתה מפריע לי׳ ואז כשהוא היה עושה מהסוהר אפס - וליד ראשי המחבלים, כי הוא לא היה נפגש עם המחבלים הפשוטים, אז זה ברור… אני אומרת לך באחריות מלאה: שי ניצן היה משנה לפרקליט המדינה בזמנו, כל הדיונים היו אצלו והוא מרח את זה. הבאנו לו חוברות של מידע על איך מעבירים למחבלים בכלא כספים בשיטות שונות, זה לא עניין אותו. ציפי לבני קבוע הייתה מבקרת את ברגותי, הוא היה שותף לכתיבת מסמך ההבנות עם האסירים. הם עשו דיונים עם ראשי המחבלים בכלא, אז מה אתם רוצים מהסוהר הפשוט היום שאמור לעבוד עם מאות מחבלים שאין להם הרבה מה להפסיד? אז מחבל יכול לשפוך מים רותחים על סוהר, מה יעשו לו? אסירים לא עושים כלום על דעת עצמם, הם חיילים של ראשי המחבלים בכלא. בלי אישור שלהם הם לא עושים שום דבר"

לירן לוי (וואלה): "לצערי בטי לא מחדשת לי, הדברים האלה ידועים, הבעיה שעד עכשיו כשהנושא היה עולה - אנשי שב״ס היו מגיעים לאולפנים ואומרים שזה שקר"

13.09.2021
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.